środa, 5 lipca 2017

Szyba przednia - ważny element strukturalny samochoduWyszczerbiona szyba może pęknąć w każdej chwili. Zwiększone ciśnienie może zamienić malutki odprysk w poważne pęknięcie - w tym podczas jazdy.


Przednia szyba zapewnia do 30% wytrzymałości konstrukcyjnej pojazdu. Jeżeli dojdzie do sytuacji w której podczas wypadku samochód przewróci się, przednia szyba wzmacnia wytrzymałość dachu, ograniczając jego zgniatanie pod obciążeniem, co może uchronić cię przed dodatkowymi obrażeniami. Dobrze zamontowana szyba nie powinna wylecieć z karoserii podczas zderzenia,co poprawia skuteczność poduszek powietrznych, oraz zapobiega wyrzuceniu kierowcy i pasażerów z pojazdu. Jeśli szyba przednia jest osłabiona przez odprysk lub pęknięcie, twój poziom bezpieczeństwa jest obniżony.

Naprawa drobnego odprysku przedniej szyby może trwać zaledwie 30 minut.
Regeneracja przedniej szyby to oszczędność pieniędzy. Cena wymiany szyby znacznie przekracza tą, jaką musimy zapłacić za naprawę, ale przy poważniejszych uszkodzeniach zalecana jest wymiana szyby.


Warto Przeczytać Również:

Kiedy wymienić opony w samochodzie?

Opony twojego samochodu należy wymieniać raz na jakiś czas, w celu zachowania bezpieczeństwa, oraz dobrego stanu technicznego i wygląd...

Najczęściej Czytane: