środa, 5 lipca 2017

Zalety instalacji gazowych LPG


Zmniejszenie emisji dwutlenku węgla:


Montując instalację gazową automatycznie zmniejszamy niekorzystny wpływ naszego auta na środowisko, przez spadek ilości dwutlenku węgla wydobywającego się z silnika razem ze spalinami. W porównaniu do większości pojazdów spalinowych, pojazdy wyposażone w instalacje LPG produkują średnio 20% mniej CO2. 

Inne korzyści dla środowiska:


Chociaż pojazdy napędzane LPG mają podobną emisję CO2 do samochodów z silnikiem wysokoprężnym, to jednak posiadają inne zalety, takie jak znacznie cichsza praca niż silniki diesla, oraz korzystną właściwość samego gazu LPG, który szybko odparowuje i jeżeli nastąpi jego wyciek, do środowiska dostaje się znacznie mniej cząstek stałych i tlenków azotu. 

Ceny na stacjach:


Rząd wykazał znaczne poparcie dla gazu płynnego w postaci niskiej akcyzy w porównaniu do benzyny i oleju napędowego, w wyniku czego auto gaz jest znacznie tańszy niż benzyna i olej napędowy. Szacuje się, że kierowca jeżdżący często w dalekie trasy może zaoszczędzić nawet 40% kosztów paliwa LPG w stosunku do benzyny i 30% w porównaniu do oleju napędowego.


Warto Przeczytać Również:

Kiedy wymienić opony w samochodzie?

Opony twojego samochodu należy wymieniać raz na jakiś czas, w celu zachowania bezpieczeństwa, oraz dobrego stanu technicznego i wygląd...

Najczęściej Czytane: